Nová iniciativa Zdravý hráč

Zdravý hráč: představujeme novou iniciativu
22. října 2020

Přichází Zdravý hráč. Představujeme zcela novou iniciativu, která si klade za cíl inspirovat hráče videoher ke zdravému pohybu. Jsme také hráči a rádi se svému koníčku věnujeme. Věříme ale, že pokud to má být spokojená láska na celý život, musíme ji propojovat i se zdravým pohybem, abychom se v budoucnu vyhnuli možným problémům. Každý z nás může být zdravým hráčem. Proto si ukážeme jednoduché cviky, zúčastníme se různých pohybových výzev, budeme se spolu setkávat i během esportových akcí. Generálním partnerem projektu je Česká spořitelna a její program Sportujeme se Spořkou.

V České asociaci esportu věříme, že i esport, tedy soutěžní hraní videoher, se od tradičních sportů příliš neliší. Také zde je důležitá fyzická kondice, aby hráč podal maximální výkon a v turnaji uspěl. Esport je profesionální obor a pokud se v něm chce hráč posouvat, musí tak k němu přistupovat. Vždyť každý z nás někdy prohrál hru, protože byl unavený. Fyzický stav totiž ovlivňuje každý náš odehraný zápas.

Nejsme na to sami. Do iniciativy se přidali například profesionální hráč Counter-Strike: Global Offensive, influencer a streamer David Lacina alias KAPARZO, osminásobná světová šampionka v racketlonu, mistryně České republiky ve squashi a fitness instruktorka Zuzana Kubáňová. Uvidíte nás také například během Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách. Zapojit se můžete vy všichni. I krátké protažení mezi hrami má svůj smysl. Ukážeme ti, jak na to.

Zajímá Vás něco konkrétního? Máte tip na nějakou zajímavou aktivitu? Napište nám na rohacek@esport.cz.