První ročník příměstských kempů je za námi!

Příměstské kempy Zdravý hráč
23. srpna 2022

Zorganizovali jsme první příměstské kempy Zdravý hráč. Jejich první část probíhala v pražské Vodafone PLAYzone Aréně na Chodově. Zde si děti vyzkoušely nejznámější herní tituly. Nechyběly zde hry jako VALORANT, League of Legends, CS:GO, FIFA, ale ani Minecraft a Fortnite. Děti si rovněž poměřily mezi sebou síly v turnaji ve VR Beat Saber, který propojuje pohyb a digitální herní prostředí.

 

Hráli jsme hry

A protože esporty nejsou jenom hraní, v rámci celého programu si děti mohly také prohlédnout studio, odkud se streamují ty největší přenosy z českého esportu. Aby se zapojily, známý komentátor David Jelínek jim dal možnost, aby se na několik kol staly jeho parťákem-komentátorem. Jelikož se ve studiu všechno nahrává, odnesly si tak domů památku v podobě záznamu na kterou jen tak nezapomenou. Odborníci z Hate Free Academy se pak postarali o workshop věnovaný toxicitě ve hrách a na internetu, která je odvěkým problémem digitálního prostoru. Všechny ovšem překvapila vstřícnost a otevřenost s jakou děti přednášku přijaly a potvrdily tak, že vzdělávání a etiketa v kyberprostoru mají smysl.

Hráli jsme hry

 

A samozřejmě sportovali

K esportu dnes už patří i pohybové sporty, a to obzvlášť ty podporující strategické myšlení, týmového ducha a fyzičku. Proto se o sportovní dny konané na přilehlém sportovišti postaraly lektorky z Fakulty tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy. Závěrem každý účastník dostal diplom s osobním hodnocením a několik cen od České spořitelny.

Sportovali jsme