3 otázky: profesionální hráč David „KAPARZO“ Lacina

3 otázky: profesionální hráč David „KAPARZO“ Lacina

Davida Lacinu, který vystupuje pod přezdívkou KAPARZO mnozí jistě znáte. Jsme rádi, že se stal hlavní tváří naší nové iniciativy. Jaký má tento profesionální hráč titulu Counter-Strike: Global Offensive, influencer a streamer pohled na pohyb a sport? Připravili jsme si na něj 3 jednoduché otázky.

 

Ahoj Davide, ty už se hraní a streamům věnuješ dlouhý čas. Jaký ale máš vztah ke sportu a pohybu?

Sport byl vždycky pevnou součástí mého života. A stejně jako u hraní her, i ve sportu jsem se snažil vždy dosáhnout co nejlepšího výsledku. Závodně jsem například hrával fotbal za FC Hradec Králové a podíval jsem se na chvilku i do Liberce. Dneska stále chodím pravidelně cvičit a rád se projedu na kolečkových bruslí. U Hradce Králové, odkud pocházím, mám svoji oblíbenou trasu Hradecké lesy. Skvěle si u toho vyčistím hlavu a odpočinu si od hraní a streamování. O to více se pak těším na to, až si opět zapnu počítač a zahraji si.

A pomáhá ti nějak pravidelný pohyb následně i během hry?

Jednoznačně. Pokud mám možnost pravidelně se hýbat, vím, že se u hry cítím mnohem lépe. Například nejsem tolik unavený, a dokážu se soustředit i během dlouhých streamů či zápasů. U mě je to hodně o zvyku. Vždy jsem měl ke sportu velmi blízko, takže se cítím nesvůj, pokud musím pohyb omezit, například z časových důvodů. Ale naštěstí se mi to nestává příliš často. Pohyb patří mezi moje životní priority. Myslím si, že drtivé většině špičkových hráčů, které znám, pomáhá pohyb v tom, aby dosahovali lepších výsledků i v esportu. Vždyť spousta z nich se věnovala či věnuje závodně i sportu.

Proč jsi se zapojil do projektu Zdravý hráč?

Myslím si, že tato iniciativa má velký smysl. Jednak můžu spolupracovat na tom, aby se mladí hráči starali i o své zdraví a mohli si svůj koníček užívat po celý život, zároveň vidím i možnost, jak opět přiblížit esport široké veřejnosti. To je určitě cíl, který má spousta lidí z naší komunity. Stále ještě, i když v menší míře, se setkáváme s mýty o tom, že se hráči počítačových her vůbec nehýbou. Z vlastní zkušenosti vím, že ve většině případech to není pravda. Přesto ale chci oslovit i ty hráče, kteří třeba k pohybu nemají takový vztah. Těším se na všechny aktivity v rámci Zdravého hráče, kde se se mnou budete pravidelně setkávat.

Zajímá Vás další obsah od KAPARZA? Sledujte jej na jeho oficiálním Facebooku, Twitteru či kanálu Twitch.